Νοσταλγείς την εποχή που έπαιζες με τα Transformers αλλά είναι κοτζάμ μαντράχαλος για να παίζεις με αυτά; Ο ίδιος ο Michael Bay έρχεται να σε βγάλει από την άβολη θέση και το μόνο που θέλει είναι τα λεφτά σου, πολλά από τα λεφτά σου για την ακρίβεια.
Και τα 4 αυτοκίνητα που παρουσιάζονται εδώ ανήκουν στην προσωπική συλλογή του Michael Bay και πριν μπουν στη συλλογή του πρωταγωνίστησαν στις ταινίες Transformers. H τετράδα αποτελείται από μια Chevrolet Camaro SS “Bumblebee”, μια Ford Mustang “Barricade”, μια Mercedes SLS AMG “Soundwave” και μια Lamborghini Aventador “Lockdown”.
![](https://cdn.rtpmd.gr/media/com_news/galleries/2021/11/03/13888/photos/full/Hc30wzZSSx6sxi540IHfJg.jpeg)
![](https://cdn.rtpmd.gr/media/com_news/galleries/2021/11/03/13888/photos/thumb/AUloJUlUQ5O2Tc415YQAvA.jpeg)
H Camaro “Bumblebee” χρησιμοποιήθηκε στο Transformers 3: Dark of the Moon και οι μετατροπές που έχει έγιναν από το επίσημο αγωνιστικό τμήμα της General Motors. Έχει πλήθος εξωτερικών αλλαγών από αεροτομές και προφυλακτήρες, μέχρι καθρέφτες και ζάντες.
Η Ford Mustang έγινε Decepticon συνδυάζοντας την εμφάνιση ενός αστυνομικού κι ενός αγωνιστικού αυτοκινήτου και σίγουρα δείχνει πολύ απειλητικό με αυτή τη μπάρα μπροστά και τα αστυνομικά χρώματα. Η εικονιζόμενη SLS δεν έχει μόνο εντελώς custom εσωτερικό, αλλά ήταν και η πρώτη που πάτησε τους τροχούς της στην Αμερική πολύ πριν την επίσημη εμφάνισή της.
![](https://cdn.rtpmd.gr/media/com_news/galleries/2021/11/03/13887/photos/full/BOmFClJKTGyCyh2-By3Zig.jpeg)
![](https://cdn.rtpmd.gr/media/com_news/galleries/2021/11/03/13887/photos/thumb/dl8hAKCAQ_uJvMwhMJwndw.jpeg)
Τελευταία έρχεται η Lamborghini “Lockdown”, οκ το 2014 που γυρίστηκε το Transformers 4: Age of Extinction σήμαινε κάτι πολύ διαφορετικό, και έχει λογότερα από 2000 χλμ. Η συλλογή προσφέρεται σαν πακέτο, και τα 4 αυτοκίνητα στην τιμή των 2 εκατομμυρίων δολαρίων. Αν στο πακέτο είχε μέσα κι έναν Optimus Prime για να τα φορτώσουμε πάνω, θα ήταν ακόμα καλύτερα.