Το buzzer beater του Ντόντσιτς που «παρέλυσε» τον speaker

Με τρίποντο στα 0.6’’ λογικό ήταν να τρελαθεί ο άνθρωπος.

Όποιος παρακολούθησε τα ξημερώματα το ματς ανάμεσα στους Portland Trailblazers και τους Dallas Mavericks είναι βέβαιο ότι το χάρηκε το ξενύχτι του. Η «Rip City» τελικά καλύτερη στις λεπτομέρειες πήρε τη νίκη με 121-118 ωστόσο αν κάτι έμεινε στον κόσμο από το ματς αυτό ήταν το τρομερό τρίποντο του Luka Doncic που έστειλε το ματς στην παράταση.

Με το σκορ στο 107-104 υπέρ του Portland και με 0.6’’ να απομένουν για τη λήξη οι περισσότεροι θα έλεγαν πως δεν υπήρχε περίπτωση να προλάβει κανείς να σουτάρει σωστά και ιδιαίτερα από το τρίποντο. Ο Luka όμως όχι μόνο τα κατάφερε αλλά προσέφερε και… Luka Magic.

Καλύτερο και από το τρελο-σουτ του Γιόκιτς!

Τσέκαρε τι έβαλε.

Μπορεί τελικά το Dallas να μην απέδρασε με τη νίκη ωστόσο το παιδί-θαύμα του ευρωπαϊκού μπάσκετ έδειξε για άλλη μια φορά πως δεν αργεί η στιγμή που θα κάνει  κόσμο και κυρίως τους speakers να παραληρούν με αυτά που θα κάνει. Όχι ότι δεν το κάνει ήδη...