Μάθε να σουτάρεις καλύτερα παρά να πας στο πρόσωπο του Αντετοκούνμπο.

Γιάννης Αντετοκούνμπο όχι απλά σε Freak κατάσταση, αλλά σε… Beast mode μετά και τον αγώνα κόντρα στους Νετς. Μπήκε χαλαρός, έβαλε 8 πόντους στο πρώτο ημίχρονο και το τελείωσε με 43! Μαζί με αυτούς είχε 14 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο και 3 μπλοκ σε 37 λεπτά, οδηγώντας τους Μπακς σε μία ακόμα νίκη (110-99) στο ξεκίνημα της νέας σεζόν του NBA.

Στην απέναντι πλευρά πάλι το Μπρούκλιν έδειξε πως ακόμα ψάχνεται, με τους Ντουράντ και Ίρβινγκ να παίζουν μόνοι τους και οι υπόλοιποι να αγνοούνται. Ένας εξ αυτών και ο Μπεν Σίμονς ο οποίος τελείωσε το ματς με 4 μόλις πόντους (έβγαλε βέβαια και 9 ασίστ). Θα μπορούσε να τους είχε κάνει 6 αλλά λογάριασε χωρίς τον «τοίχο» που βρήκε μπροστά του.

Γιάννης «The Wall» Αντετοκούνμπο έστω για μια φάση και ο Σίμονς ακόμα ζαλίζεται από το «τρακάρισμα».