Η λέξη «πόνος» είναι αισθητά λίγη για να περιγράψει αυτό που έγινε στο ρινγκ του UFC. Εκεί που Steven Peterson μπήκε στο κλουβί απέναντι στον Martin Bravo και παρέδωσε σπουδαίο θέαμα.
![](https://cdn.rtpmd.gr/media/com_news/galleries/2019/09/23/5272/photos/full/7.jpg)
![](https://cdn.rtpmd.gr/media/com_news/galleries/2019/09/23/5272/photos/thumb/3.jpg)
![](https://cdn.rtpmd.gr/media/com_news/galleries/2019/09/23/5272/photos/thumb/1.jpg)
![](https://cdn.rtpmd.gr/media/com_news/galleries/2019/09/23/5272/photos/thumb/2.jpg)
![](https://cdn.rtpmd.gr/media/com_news/galleries/2019/09/23/5272/photos/thumb/4.jpg)
![](https://cdn.rtpmd.gr/media/com_news/galleries/2019/09/23/5272/photos/thumb/6.jpg)
Το αιμοβόρο πλάσμα του παραπάνω άλμπουμ, έδειχνε ότι θα δυσκολευτεί πολύ να κερδίσει τον αντίπαλό του, ιδιαίτερα από τη στιγμή που ο Bravo τον είχε εγκλωβίσει προσγειώνοντάς του άπειρα χτυπήματα.
Ο πρώτος γύρος κατέληξε στον αντίπαλο αλλά αυτό πρόσθεσε απλώς λίγο σασπένς στην όλη μάχη.
Διότι στον δεύτερο γύρο ήρθε αυτό:
Το ανάποδο χτύπημα έριξε τον αντίπαλό του ξερό αλλά βγάζουμε το καπέλο στον Stevenson ο οποίος είχε… τύψεις που προκάλεσε τέτοια ζημιά στον αντίπαλό του.
Αυτοί οι δύο για παράδειγμα θα χαίρονταν άμα έκαναν ζημιά ο ένας στον άλλον.
Έξτρα πόντους λοιπόν στον MMA Fighter o oποίος δεν πανηγύρισε όπως αναμενόταν το πρώτο σοκαριστικό νοκ άουτ στην καριέρα του.