Το ότι ο Venom όπως μας τον παρουσίασε ο Tom Hardy διαθέτει και μια δόση γερού χιούμορ το θυμόμαστε από την πρώτη ταινία, ωστόσο στη δεύτερη με τίτλο «Venom: Let There Be Carnage» τα πράγματα δείχνουν να σοβαρεύουν. Ο Eddie Brock μετά τη μάχη με τον Riot Symbiote του Riz Ahmed στο πρώτο επεισόδιο ετοιμάζεται να έρθει αντιμέτωπος με τη μεγαλύτερη νέμεσή του. Τον Cletus Kasady (Woody Harrelson), ή αλλιώς τον Carnage.
Μετά την τελευταία σκηνή άλλωστε της πρώτης ταινίας αναμένουμε με ανυπομονησία τη μάχη τους:
Κανείς δεν θέλει να τα βάλει με τον τρελό και κόκκινο Venom, ο οποίος αποδρά και ετοιμάζεται να κάνει το San Francisco άνω κάτω. Μαζί και τη ζωή του αγαπημένου μας αντι-ήρωα. Όσον αφορά το cast πέρα των Hardy και Harrelson επιστρέφει η Michelle Williams ενώ ρόλο έχει η Naomie Harris στον ρόλο της Shriek και ο Stephen Graham (Snatch, The Irishman).
![](https://cdn.rtpmd.gr/media/com_news/galleries/2021/05/10/11110/photos/full/let-there-be-carnage.jpeg)
![](https://cdn.rtpmd.gr/media/com_news/galleries/2021/05/10/11110/photos/thumb/venom2.jpg)
![](https://cdn.rtpmd.gr/media/com_news/galleries/2021/05/10/11110/photos/thumb/venom.jpg)
![](https://cdn.rtpmd.gr/media/com_news/galleries/2021/05/10/11110/photos/thumb/venom3.jpg)
![](https://cdn.rtpmd.gr/media/com_news/galleries/2021/05/10/11110/photos/thumb/carnage.jpg)
H sequel ταινία «Let There Be Carnage» θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα στις 23 Σεπτεμβρίου από την Feelgood Entertainment.