Την ώρα που εσύ έδινες χαρά στους γονείς σου με τη γέννησή σου, κάποιος άλλος, βρισκόταν στους κινηματογράφους και παρακολουθούσε μια ταινία. Όταν ο Κώστας Χρήστου γκρίνιαξε για πρώτη φορά, ήταν το Beverly Hills Cop, όταν ο Χρήστος Κάβουρας ζήτησε φαγητό για πρώτη φορά, ήταν το Jacob’s Ladder, όταν ο Κων/νος Δέδες ούρλιαξε χωρίς αιτία για πρώτη φορά ήταν το With Honors και όταν ο Στέλιος Παπαγρηγορίου γέλασε για πρώτη φορά, ήταν το National Lampoon’s.
Με τη βοήθεια του playback fm μπορείς να μάθεις και εσύ ποια ταινία έκανε κάποιους να κλάψουν ή να τρομάξουν και να δες και το τρέιλερ που το συνόδευε πριν αυτό εμφανιστεί στο πανί. Καλό θα ήταν να προετοιμαστείς γιατί –ανάλογα και την ηλικία σου- μπορεί να πας αρκετά πίσω στο χρόνο. Κάνε κλικ εδώ, και νιώσε περήφανος ή και δυστυχισμένος. Άλλωστε, δεν είναι όλες οι μέρες ή οι ταινίες, ίδιες.
![Beverly Hills Cop (1984)](https://cdn.rtpmd.gr/media/com_news/galleries/2019/09/03/5072/photos/full/eddie-murphy-beverly-hills-cop.jpg)
![National Lampoon Vacation (1983)](https://cdn.rtpmd.gr/media/com_news/galleries/2019/09/03/5072/photos/thumb/fb86211e-79f9-4a20-b6f2-109886acceb8_1.9cc0104a36939de10bbd23f89c6e38bb.jpeg)
![With Honors (1994)](https://cdn.rtpmd.gr/media/com_news/galleries/2019/09/03/5072/photos/thumb/thumbnail.jpg)
![Jacob's Ladder (1990)](https://cdn.rtpmd.gr/media/com_news/galleries/2019/09/03/5072/photos/thumb/jacob_s_ladder___alt__movie_poster_by_edwardjmoran-d77hl1l.jpg)